14 Haziran 2017

Fizik Tedavi

Fizyoterapi doğum öncesi, sırası ve sonrasında değişik nedenlere bağlı olarak gelişen fiziksel problemlere ve preoperatif, postoperatif komplikasyonlara sahip bireylere maksimum fiziksel, sosyal ve iletişimsel fonksiyonu kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır.
Terapideki amacımız çocuklara var olan nöromotor kapasite ile gerçekleştirebileceği optimum fonksiyonu kazandırmaktır. Motor bozukluğun yarattığı sorunların günlük yaşamdaki olumsuz etkilerini en aza indirmek, çocuğun var olan kapasitesini korumak ve geliştirmek için aileye pozisyonlama ve egzersizleri öğretmekteyiz. Egzersizler çocuğun durumuna göre oyun aktiviteleri içinde veya günlük yaşam aktivitelerine dağıtılarak verilir. Böylece çocuğun egzersiz tedavisine uyumu artmış olur.

Uygun bir rehabilitasyon programının amaçları;   
1-    Aile eğitimi
2-    Vücut kontrolünün artırılması
3-    Kasların güçlendirilmesi ve dengenin sağlanması
4-    Hareketliğin artırılması
5-    Eklemlerde ve kemiklerde gelişebilecek ikincil şekil bozukluklarının önlenmesi
6-    Günlük aktiviteler için gerekli olan becerilerin ve yardımcı cihaz ve onun kullanımının çocuğa öğretilmesi
7-    Sosyal iletişim faaliyetlerinin düzenlenmesidir.

Bu amaçlar doğrultusunda, ailenin aktif katılımını ön planda tutarak; yanlış uygulanan bir ev programının sonuçlarının neler olabileceği konusunda bilgilendirmekteyiz.
Aileyi doğru uygulanan tekniğin önemi konusunda bilgilendirmekte ve gerekli yerlere yönlendirme yapmaktayız.

Gel nails first appeared in the U.S. in the early 1980s, https://modelones.com
but were met with limited success. At the time, Nail gel polish
the manufacturers of gel lights and the gel itself had not joined forces, gel nail polish color set
not yet recognizing the need to precisely match the intensity of the light to the photoinitiators in the gel.Best gel nail polish
Nail techs and clients soon found out that ­using the wrong light or applying too much gel caused a burning sensation on the client’s fingertips.luxury nail gel
Additionally, education on gel application was limited, leaving nail techs in the dark about the product, and home-use ­systems were introduced around the same time, damaging the reputation of salon-use systems by ­association.Nail care
Nail gel

Kullanılan yöntemler;

  • Konvansiyonel yöntemler (Eklem hareket açlığına yönelik aktif ve pasif egzersizler, güçlendirici ve kardiyovasküler kapasiteyi artırıcı egzersiz programlar…)
  • Nörofasilitasyon yöntemleri (Bobath, PNF,Brunnstrom…)
  • İş ve uğraşı tedavisi
  • Duyu bütünlüğü
  • Ortez ve yardımcı cihaz kullanımı
  • Kinesiotaping
  • Refleksoloji

Çocuğun günlük yaşam aktivitelerinde, okulda ve sosyal hayatta bağımsızlık kazanması göz önünde bulundurularak rehabilitasyon programını her çocuğa özel, onun sorunlarına uygun olarak düzenlemekteyiz.